21 maja 2024
Każdy z nas zna jakieś sposoby na zatkane ucho. Ale czy są skuteczne ?

Usuwanie cellulitu w gabinecie – na jakie zabiegi warto się zdecydować?

Za pomocą specjalnych zabiegów można zredukować widoczność nieestetycznego cellulitu. Jakie zabiegi warto wykonać, by skóra była gładka i jędrna? Zwalczanie cellulitu może być trudne. Ulokowana pod skórą tkanka tłuszczowa, która daje efekt pofałdowania i grudek, jest wymagającym przeciwnikiem. Można wtedy sięgnąć po metody domowego redukowania cellulitu, jednak dla uzyskania optymalnych efektów najlepszym wyborem będzie skorzystanie z pomocy gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. W zakresie zabiegów jak usuwanie cellulitu Kraków proponuje dostęp do wielu różnych procedur. Co warto wziąć wtedy pod uwagę?

Endermologia – intensywny masaż podciśnieniowy

Jednym z najchętniej wykonywanych zabiegów antycellulitowych jest obecnie endermologia. Jest to rodzaj zaawansowanego zabiegu podciśnieniowego, którego celem jest ogólna poprawa kondycji skóry.

Endermologia polega na przesuwaniu po skórze specjalnej głowicy, która wciąga tkankę do środka, a następnie poddaje ją intensywnemu masażowi. Dzięki temu możliwy jest bardzo silnym masaż skóry, który prowadzi do rozbicia cellulitu. Gdy chodzi o usuwanie cellulitu Kraków także jest miastem, gdzie można wykonać tego typu zabieg. Warto pamiętać, że dla najlepszych efektów konieczne jest wykonanie serii masażów.

Peeling – na ratunek Twojej skórze

W celu uzyskania właściwych efektów pielęgnacji ciała, warto skorzystać z najlepszych z dostępnych rozwiązań, które są świadczone przez profesjonalne firmy z branży beauty. W takiej sytuacji wybierz peeling kraków derma-med.pl i zapoznaj się z pozostałą ofertą tego miejsca.

 

Lipoliza iniekcyjna

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać także z zabiegów lipolizy iniekcyjnej, które mają na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, z której zbudowany jest cellulit. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnych substancji aktywnych. Powodują one przyspieszone spalanie tkanki tłuszczowej, przyspieszają metabolizm komórkowy, zmniejszając zastoje limfatyczne. W efekcie za pomocą lipolizy iniekcyjnej można ogólnie poprawić wygląd skóry i jednocześnie pozbyć się cellulitu.

Radiofrekwencja RF

Jednym z nowocześniejszych zabiegów stosowanym w usuwaniu cellulitu w Krakowie oraz w wielu innych miastach w Polsce jest radiofrekwencja RF. Radiofrekwencja RF jest zabiegiem polegającym na wykorzystaniu fal radiowych w połączeniu z polem magnetycznym. Prowadzi on do poprawy kondycji skóry poprzez stymulowanie produkcji kolagenu. Jeszcze lepsze rezultaty można uzyskać wtedy, gdy dodatkowo zastosuje się mikronakłucia skóry.

Karboksyterapia CO2

W kategorii zabiegów jak usuwanie cellulitu Kraków daje także dostęp do karboksyterapii, czyli zabiegu polegającego na wprowadzeniu pod skórę medycznego dwutlenku węgla – CO2. Karboksyterapia CO2 sprzyja szybszemu przepływowi tlenu i krwi, pomaga przy tym w produkcji kolagenu i elastyny, dlatego prowadzi do stopniowej poprawy kondycji skóry.