12 kwietnia 2024
Każdy z nas zna jakieś sposoby na zatkane ucho. Ale czy są skuteczne ?

Łuszczyca – krem jakich mało, czyli polskie kosmetyki na łuszczycę

 

Kremy to bardzo często stosowane kosmetyki w walce z łuszczycą. To popularna i skuteczna alternatywa dla metod bazujących na sterydach czy środkach antyhistaminowych, które często przynoszą szybkie, lecz krótkotrwałe efekty. Na Polskim rynku rodzinna firma DERMACEA maść na łuszczycę pomaga chorym oferując dermokosmetyki z naturalnych składników aktywnych, które są bezpieczne dla skóry z problemami. Firma powstała, ponieważ właściciele zmagający się z łuszczycą szukali innych rozwiązań niż sterydy. Dziś sami tworzą dermokosmetyki o unikalnych właściwościach, pomocne w leczeniu łuszczycy, które przetestowali na własnej skórze. Przy współpracy z profesjonalnymi producentami kosmetyków: Salvena, Delia, oraz pod czujnym okiem dermatologów z Centrum Badania Kosmetyków „Dermi – Test” w Łodzi powstały dwie maści dedykowane osobom chorującym na łuszczycę, Atopowe Zapalenie Skóry oraz egzemę: Silkum i Magnipsor.

Łuszczyca – krem, który działa cuda

Magnipsor to maść na łuszczycę, o składzie w 100% naturalnym, bez chemii i sterydów. Dzięki naukowo opracowanej recepturze oraz najwyższej jakości naturalnym składnikom aktywnym wyraźnie łagodzi widoczne objawy łuszczycy. Zawiera naturalne olejki z roślin, mi. olejek z rokitnika, który wykazuje szczególne działanie w przypadku łuszczycy. Magnipsor pobudza skórę do regeneracji, zmniejsza stany zapalne, łagodzi świąd, zaczerwienienie i obrzęk skóry. Głównym składnikiem maści na łuszczycę Magnipsor White jest naturalny Ichtiol, który zmniejsza zaczerwienienia i swędzenie skóry.

Łuszczyca – krem (Kosmetyki na łuszczycę – oleje, kremy, maści, preparaty na łuszczycę | sklep internetowy DERMACEA) to najlepszy specyfik dla zmęczonej chorobą skóry. Dodatek naturalnego olejku eterycznego z drzewka herbacianego, przyspiesza gojenie zmian w łuszczycy. Maść na łuszczycę Magnipsor ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz antyseptyczne. Formuła tej białej maści jest łatwo rozpuszczalna w wodzie – dzięki temu łatwiej zmyć maść z głowy, czy doprać ubrudzoną pościel.

Olejki naturalne w walce z łuszczycą

Maść Silkum została od początku do końca wyprodukowana i przebadana w Polsce. Receptura została oparta na naturalnych olejach, które przynoszą efekty w leczeniu zmian skórnych, objawiających się łuską, zaczerwienieniem lub uporczywym swędzeniem oraz chronią chorobowo zmienione miejsca przed podrażnieniami i otarciami tworząc ochronny filtr. Zawiera unikalną substancję aktywną NEWAPLE — ekstrakt z koreańskiej rośliny z rodzaju bylica, Artemisia Princeps, która od wieków używana jest w leczeniu chorób skóry w medycynie Wschodu: zmniejsza zaczerwienienie, łuszczenie się naskórka oraz łagodzi swędzenie.

Silkum nie powoduje podrażnień i alergii. Został przebadany dermatologicznie i jest dostępne bez recepty. Skład nie zawiera sterydów, a pozwala poczuć natychmiastową ulgę przy uporczywym swędzeniu.