3 października 2023

Doskonałe, naturalne serum do twarzy

Czym jest serum do twarzy i dla kogo głównie jest kierowany?

         Serum do twarzy jest produktem kosmetycznym, który może stanowić doskonałe codziennie dopełnienie pielęgnacji. Jest to produkt skoncentrowany, co oznacza, że jest najbogatszy ze wszystkich kosmetyków w składniki czynne, witaminy i substancje odżywcze. Należy nakładać go na cerę w niewielkich ilościach, w sytuacji rozwiązania konkretnego problemu  lub uzyskania efektu, jaki chcemy osiągnąć. W zależności od konkretnego problemu bądź zamiaru, takie powinniśmy wybrać serum. Wyróżniamy wiele jego rodzai. Z pewnością znajdziemy odpowiednie dla skóry suchej, mieszanej i tłustej ale także chroniące skórę przed starzeniem i wolnymi rodnikami, bogate w retinol, dla skóry z przebarwieniami, pozbawionej jędrności, czy takie, które zadziała na okolice oczu, wiotkość górnych powiek. Cała gama produktów dostępnych na rynku z pewnością sprawi, że wybierzemy coś odpowiedniego dla siebie.

Jakie wyróżniamy rodzaje serum do twarzy?

         Podział wynika głównie z faktu różnej konsystencji produktu. Wyróżnić można serum wodne, żelowe lub żelowo – wodne, olejowe. Serum wodne wyróżnia najrzadsza konsystencja, czasem w formie rozwodnionego żelu. Takie środowisko jest idealne dla hydrofilowych składników aktywnych, do jakich zalicza się witaminę C, peptydy, a nawet wyciągi z komórek macierzystych. Żelowe lub żelowo- wodne serum posiada nieco bardziej gęstą konsystencję, w postawie takiego preparatu znajdziemy głównie kwas hialuronowy, glicerynę, sorbitol i substancję łagodzącą jak pantenol czy aloes. Są świetną bazą pod tłuste kremy, gdyż pomagają kosmetykom emolientowym wiązać cząsteczki wody, co z kolei powoduje ich lepszą emulgację na skórze, a także wchłania je w głębsze partie skóry. Olejowe serum, to mieszanka emolientów i substancji rozpuszczalnych w tłuszczach. Tego rodzaju formuła dobrze sprawdzi się na noc. Każde z wyżej przedstawionych serum do twarzy jest substancją niezwykle delikatną ale wykazującą silne działanie.

Jakie jest główne działanie dobrego, naturalnego serum do twarzy?

         Jedną z ważniejszych ról serum do twarzy jest transport czynnych składników do receptorowych układów w głębsze warstwy skóry. Warto pamiętać, by dodatkowo wspomagać się przed zastosowaniem serum np. wykonać tonizację, peeling twarzy lub użyć rollera do twarzy. To pozwoli pokonać dotrzeć serum do głębszych partii skóry i pokonać barierę jaką stwarza naskórek. Można też skorzystać z mniej problematycznych opcji,  jak użycie promotorów do przenikania wprowadzanego serum. Wyróżnia się tu szczególnie liposomy, nanosomy i cyklodekstryny.

Gdzie kupić takie genialne serum CBD do twarzy, dekoltu i skóry bogate w kannabinoidy w tym kannabidiol CBD? Sprawa jest banalnie prosta, a z odpowiedzią na potrzeby klientów konopnych produktów przyszła marka Essenz.pl ze swoją ofertą na sera, którą znajdziesz tutaj: https://www.essenz.pl/collections/serum-cbd