12 kwietnia 2024
fot. Czy istnieją jakieś szybkie domowe sposoby na przeczyszczenie ?

Domowe sposoby na przeczyszczenie

Domowe środki na przeczyszczenie – co wziąć albo zjeść ?

Wszystek spośród nas lubi sobie czasem pofolgować z życiem- oraz nie przechodzi w obecnym nic złego! W końcu dla zachowania…

Wszystek spośród nas lubi sobie czasem pofolgować z życiem- a nie stanowi w tym nic złego! W wyniku dla zachowania równowagi powinniśmy od czasu do momentu pozwalać sobie na krótkie odstępstwo od codziennej diety. Fastfoody i ciasteczka sprzyjają jednak powstawaniu zaparć, które mogą spędzić sen z powiek. Jak sobie spośród nimi łatwo poradzić?

Co zjeść na przeczyszczenie? Śliwki!

Wypowiada się, że świetnie konsultują się stare, znane z wielu lat metody. I tak istnieje jednocześnie w obecnym faktu! Osławione swym pobudzającym układ pokarmowy działaniem suszone śliwki zawierają:

sporą część błonnika (w 100g produktu aż 10g), który poprawia perystaltykę jelit
w skórze spotyka się sorbitol usprawniający rozwój dobrych bakterii jelitowych
Jeśli a jesteś problem z wypróżnieniem, sięgnij po chwila suszonych śliwek.

fot. Nie wszystkie sposoby na przeczyszczenie są drastyczne
fot. Nie wszystkie sposoby na przeczyszczenie są drastyczne

Zjedz też inne owoce
Mimo, iż w domowej diecie powinniśmy postawić raczej na warzywa niż owoce, bo te, oprócz wielu witamin, zawierają niestety oraz bardzo cukru, w przypadku zaparć są bardzo pomocnym wyjściem. Ich sekret to błonnik. Wybierz truskawki, gruszki lub kiwi.

Jak zaparcia to… kiszonki
Jeśli dopadły cię zaparcia, na twoim talerzu powinny zagościć produkty kiszone. W polskich domach dane są przede wszystkim:

kapusta kiszona
ogórki kiszone
Obecnie komunikuje się moda na kiszenie, tak właściwie, czego tylko sobie życzysz. Szczególnie popularne broniły się kiszone buraki oraz marchewki. Warzywa poddane procesowi fermentacji zyskują naturalne probiotyki, potrzebne do ważnej pracy jelit.

Stary, ale dobry środek na przeczyszczenie, czyli nabiał

Na zaparcia ekonomiczne są również fermentowane produkty mleczne, takie jak: kefir, maślanka czy jogurt. Są one źródłem korzystnych bakterii, które ułatwią nam pozbyć się zbędnych artykułów z jelit.

Natychmiastowe przeczyszczenie = kawa
Chociaż wśród dużo kobiet ma poranny rytuał na rozbudzenie, sprawdzi się również jako ratunek w zatwardzeniu. Kiedy napój dochodzi do żołądka, produkowana jest gastryna- hormon pobudzający perystaltykę układu pokarmowego. Kawę najlepiej spożyć na czczo, jeszcze przed śniadaniem.

Domowy twórz na zaparcia- siemię lniane

Te młode ziarenka potrafią zdziałać cuda. Dzięki zawartości błonnika, przyśpieszą działanie jelit i dadzą szybką wizytę w toalecie. 2 łyżeczki zmielonych ziaren lnu zalej wrzątkiem i przykryj talerzykiem. Parz, aż do uzyskania konsystencji kisielu. Wtedy napój jest skory do jedzenia.

Król ostropest plamisty
Jeden z najlepszych zabiegów na poprawienie czytania to ostropest plamisty. Pomaga on wątrobę, jaka widać żyć narzucona przez polskie żywieniowe grzeszki. Możemy napić się naparu z ostatniej rośliny czy wybrać suplementy w tabletkach.

Sport to przyczyna!
Nie z dziś wiadomo, że mała aktywność fizyczna powoduje dużo problemów zdrowotnych. Szybki spacer, lekkie biegi i kilka skłonów wspomogą jelita i ułatwią wypróżnienie.

Moc olejku rycynowego
Olejki wielkie są ze bliskich wszechstronnych właściwości. Podają je najbardziej kobiety dla poprawy urody i zdrowia. Jest on dobry więcej w zaparciach, ponieważ pobudza enzymy z trzustki, co powoduje do delikatnego podrażnienia naszych jelit, motywując je do produkcji. Może jednak powodować pewne skutki uboczne takie jak ból brzucha lub nudności. Jeśli planujesz sprawdzić tę drogę, aby pozbyć się zalegającej w jelitach masy, zażyj od 1 do 2 łyżek olejku. Efektów spodziewaj się po ok. 6h od zażycia.

Środki czyszczące jako ostateczność
Pewną metodą na zaparcia są leki przeczyszczające. Wizyta w łazience przenosi się na około 6h po ich zażyciu, co stanowi a czasem przybliżonym również chyba się on odpowiedzi w zależności od danego środka. Dostępne są one w postaci tabletek lub kropelek. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ przy zbyt częstym stosowaniu potrafią osłabić codzienna pracę układu pokarmowego i wtrącić do wielu niedoborów w organizmie.

Najszybsza metoda na przeczyszczenie – lewatywa

 

fot. Pamiętaj, środki przeczyszczające to natychmiastowe działanie ale i ostateczność
fot. Pamiętaj, środki przeczyszczające to natychmiastowe działanie ale i ostateczność

Sposobem, przez pewnych uznawanym za nieco bardziej niebezpieczny, ale równie skutecznym jest lewatywa. Potrzebuje ona jednak większego zainteresowania. Musimy udać się do apteki, aby zakupić specjalny zestaw montujący się z: końcówki do lewatywy, wężyka oraz worku na płyn. Cały zabieg możemy spowodować w prywatnym zaciszu. Miejmy jednak, że nie stanowi on niezbędny dla wszystkiego i osoby spośród drugimi chorobami układu pokarmowego powinny upewnić się, czy mogą tworzyć takie praktyki.

Wszyscy czasem miewamy problemy z wypróżnianiem. Powinniśmy zawsze na co dzień starać się dbać o to, co jemy i łączyć się kilku ważnych zasad:

Dbajmy o wodzie!
Poprawia ona pisanie stolca, będzie on korzystał idealniejszą do wydalenia konsystencję. Wypijajmy nawet do 3 litrów wody dziennie.

Zrezygnujmy z białego pieczywa oraz słodyczy
Oprócz znikomych wartości odżywczych mają małą ilość błonnika, co na że nie ułatwi nam w zaparciach.

Dobre bakterie dla jelit
Ich źródłem niech będą kiszonki, z czasu do momentu możemy skorzystać po jogurty, kefiry.

Nie przejadajmy się i jedzmy powoli
Dla prawidłowego trawienia ważne jest spożywanie posiłku do punktu, aż poczujemy się nasyceni. Dużo z nas je nadmiernie a często za szybko, co zwraca co problemów.