21 maja 2024
Czy okłady na powiększone węzły chłonne przyniosą ulgę ?

Co to jest fizjoterapia ?

Co to jest rehabilitacja i fizjoterapia?
Rehabilitacja i medycyna fizykalna, zwana także fizykoterapią, to interdyscyplinarna dziedzina nauk medycznych, której celem jest poprawa i przywrócenie jakości życia i funkcjonowania osobom niepełnosprawnym fizycznie lub fizycznie. Rehabilitacja i medycyna fizyczna są często używane zamiennie; jednak te dwa pola są różne. Fizjoterapia jest bardziej skoncentrowana na przywracaniu ruchu, równowagi i koordynacji u pacjentów, którzy dochodzą do siebie po urazie lub chorobie, niż rehabilitacja. W większości przypadków fizjoterapia jest stosowana w leczeniu schorzeń, takich jak złamania, urazy rdzenia kręgowego, skręcenia, nadwyrężenia, skręcenia itp.

Zdrowie fizyczne, czyli zapobieganie chorobom i urazom,

można osiągnąć kilkoma sposobami, w tym poprzez aktywność fizyczną, zmianę diety i stylu życia, suplementy witaminowe i mineralne oraz leki. Rehabilitacja koncentruje się na przywróceniu funkcji poszkodowanemu lub niepełnosprawnemu poprzez fizjoterapię. Rehabilitacja obejmuje również rehabilitację zdrowia psychicznego poszkodowanego lub niepełnosprawnego. Fizjoterapeuci to zazwyczaj profesjonaliści wyszkoleni medycznie, których głównym celem jest rehabilitacja poszkodowanego lub niepełnosprawnego pacjenta.

Jako fizjoterapeuta będziesz odpowiedzialny za pomoc swoim pacjentom w odzyskaniu fizycznych ruchów i umiejętności, które posiadali wcześniej. Do Twoich obowiązków należy wykonywanie ćwiczeń wzmacniających i naprawiających tkanki mięśniowe, ścięgna, więzadła i kości. Techniki rehabilitacyjne obejmują sprzęt do fizjoterapii i urządzenia do ćwiczeń. Ten sprzęt i urządzenia obejmują specjalne i wykonane na zamówienie maszyny do ćwiczeń, ścieżki spacerowe i do joggingu, krzesła do poruszania się i kule. Specjalistyczne maszyny rehabilitacyjne, takie jak trenażery eliptyczne, są zaprojektowane, aby pomóc osobie w poruszaniu się, bieganiu lub wykonywaniu innych powtarzalnych ruchów.

Usługi rehabilitacji i fizjoterapeutów pomagają osobom, które uległy https://bodymove.pl/fizykoterapia/ wypadkom, chorobom i urazom, uzyskać niezbędną niezależność i poczucie własnej wartości. Usługi fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne są oferowane przez wiele placówek, w tym ośrodki zdrowia, agencje rehabilitacyjne, ośrodki rehabilitacyjne, szpitale, przychodnie rehabilitacyjne, domy opieki, przychodnie, gabinety prywatne.

Fizjoterapeuta jest wykwalifikowany, licencjonowany i ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu pacjentom w powrocie do zdrowia po wypadku, chorobie lub urazie. Wykwalifikowani fizjoterapeuci muszą ukończyć specjalne kursy rehabilitacji i fizjoterapii. Kurs obejmuje naukę obsługi sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitacji pacjentów, pracy z nimi nad planami rehabilitacji oraz diagnozowania i leczenia urazów i chorób. Fizjoterapeuci muszą również ukończyć kursy z anatomii i fizjologii. aby lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje organizm, na przykład jak zorganizowana jest tkanka mięśniowa i kości, która część ciała jest odpowiedzialna za dany objaw lub stan i dlaczego objaw występuje w pierwszej kolejności i jak wpływa na codzienne życie pacjenta zajęcia.

Fizjoterapeuci pracują ze swoimi pacjentami, aby nauczyć ich wstawania z łóżka i poruszania się, pomagając im jednocześnie nauczyć się używać mięśni i poprawiać ich siłę. Może to na przykład obejmować korzystanie z ręcznej laski lub samodzielne chodzenie.

Fizjoterapeuta może potrzebować kilku miesięcy, zanim nauczy się, jak wykonywać rehabilitację i techniki fizjoterapeutyczne wymagane w programie rehabilitacji każdego pacjenta. Chociaż istnieją pewne różnice w technikach rehabilitacji i fizjoterapii poszczególnych pacjentów, powinni oni być w stanie poinstruować pacjentów w zakresie prawidłowej postawy, równowagi i mechaniki ciała, aby byli w stanie utrzymać równowagę podczas poruszania się po domu lub chodzenia po domu. ich codzienne zadania. Fizjoterapeuci są również przeszkoleni w zakresie korzystania z różnorodnego sprzętu medycznego, który pomaga w procesie rehabilitacji i rehabilitacji pacjentów.

Zanim pacjent zostanie pomyślnie wyleczony poprzez rehabilitację i fizjoterapię, musi spełnić określone kryteria. Specjalista rehabilitacji lub fizjoterapeuta musi być w stanie ocenić stan i historię choroby pacjenta oraz być w stanie określić, czy pacjent kwalifikuje się do rehabilitacji i fizjoterapii.