16 lipca 2024

Profesjonalne zabiegi ginekologii estetycznej w Sky Clinic

Zabiegom ginekologii estetycznej może poddać się kobieta w każdym wieku. To zakres nauki obejmujący wykonywanie różnych procedur z zastosowaniem nowoczesnych technik. Ginekologia estetyczna opiera się na zabiegach chirurgicznych, laserowych i preparatach używanych miejscowo. Przed kwalifikacją na dany zabieg należy przejść kontrolę lekarską, a także wykonać badanie cytologiczne. Niezależnie od skali problemu w okolicach intymnych Sky Clinic jest w stanie je rozwiązać. Zabiegi są wykonywane w profesjonalnych gabinetach, przystosowanych do potrzeb pacjentek. Usługi oferowane w klinice przywracają prawidłową anatomię narządów płciowych oraz zwiększają pewność siebie. Nie warto wstydzić się swoich niedoskonałości, ponieważ lekarze Sky Clinic pomagają w udoskonalaniu ciała pacjenetek i mają wiele lat doświadczenia za sobą. Ginekologia estetyczna zajmuje się takimi problemami jak nietrzymanie moczu, suchość pochwy czy bolesne blizny w okolicach intymnych. Na każdy z nich wykwalifikowany personel kliniki znajdzie rozwiązanie. Jakie inne zabiegu wykonuje się w Sky Clinic?

Wypełnienie warg sromowych większych

Wskazaniami do wykonania zabiegu są: utrata objętości warg sromowych, asymetrie i zmiany w kształcie warg, wiotkość oraz suchość skóry łechtaczki i warg, zwiększona wrażliwość okolic intymnych na urazy czy otarcia. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany bezpośrednio w miejsca wymagające wypełnienia. Następnie lekarz rozmasowuje skórę, aby preparat został rozmieszczony równomiernie. Efekt jest natychmiastowy, więc wystarczy 1 zabieg, ale należy przez okres 2 tygodni masować codziennie wargi sromowe samodzielnie, aby preparat mógł przynieść długotrwałe efekty. Zabieg przebiega w znieczuleniu i trwa od 30 do 40 minut.

Labioplastyka

Techniki używane podczas labioplastyki są różne. W Sky Clinic możemy skorzystać z TRIM, V-EDGE i deepitelizacji. Każda z technik daje inne efekty, więc wspólnie z lekarzem należy ustalić, co będzie najbardziej wskazane do uporania się z dany problemem. Labioplastykę można wykonać ze względu na zaburzenia budowy warg sromowych, codzienny dyskomfort – ból, obcieranie, podrażanie, brak komfortu w życiu seksualnym. Sam zabieg twa 60 minut w znieczuleniu. Po wszystkim komfort psychiczny i fizyczny pacjentki znacząco wzrasta. Wystarczy 1 zabieg labioplastyki, aby poczuć się lepiej.

Laserowe wybielanie okolic intymnych

Zabieg jest wykonywany ze względów estetycznych, ale polepsza także elastyczność tkanek i daje efekt odmłodzenia okolic intymnych. Laserowe wybielanie jest zabiegiem nieinwazyjnym, więc nie wymaga znieczulenia. Trwa od 30 do 45 minut. Nie ma także żadnego okresu rekonwalescencyjnego. Zalecane 1-3 zabiegi, aby uzyskać najlepsze efekty. Skóra będzie przez jakiś czas podrażniona, ale wystarczy stosowanie nawilżającego kremu, aby szybko się zagoiła.

Powiększenie punktu G

Ten zabieg również wykorzystuje kwas hialuronowy, który jest wstrzykiwany w przednią ścianę pochwy. Niewielka ilość preparatu wypełnia tkankę, ujędrniając ją, co sprawia, że jest wrażliwsza na bodźce zewnętrzne. Zbieg trwa od 30 do 45 minut, ma wyjątkowo małą inwazyjność i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Już kilka godzin po powiększeniu punktu G można wypróbować nowe doznania seksualne. Wystarczy 1 zabieg, aby życie intymne pacjentki weszło na wyższy poziom.

Rewitalizacja przedsionka pochwy

Zabieg polega na wypełnianiu okolic intymnych kwasem hialuronowym. Substancja naturalnie występuje w ludzkiej skórze, więc jest w pełni bezpieczną opcją. Wpływa na dogłębne nawilżenie, wygładzenie i dodanie objętości wybranym miejscom. Efektem jest poprawienie komfortu życia seksualnego. Zabieg trwa od 30 do 45 minut w znieczuleniu. Aby zrewitalizować przedsionek pochwy wystarczy wykonać 1 zabieg. Czas rekonwalescencji to koło 7 dni. Skóra może być wrażliwsza, a w miejscach wkłuć pojawią się strupki. Wszystkie skutki uboczne powinny samoistnie zniknąć.

Laserowe pomniejszenie warg sromowych mniejszych

To jeden z typowych zabiegów ginekologii estetycznej. Wiele kobiet nie lubi wyglądu swoich okolic intymnych, ale laser może odwrócić sytuację. Jeśli wargi sromowe mniejsze przeszkadzają w codziennym życiu, to jak najbardziej pacjentka kwalifikuje się do zabiegu. Zabieg, przede wszystkim, ma na celu zwiększenie komfortu i zadowolenia ze swoich okolic intymnych. Trwa maksymalnie 60 minut w znieczulenia i wystarczy 1 sesja, aby otrzymać długotrwałe efekty. Do pełnej sprawności fizycznej wraca się do 4 tygodni po zabiegu. Należy także zgłosić na kontrolę lekarską 10 dni później i co najmniej 7 dni prowadzić oszczędny tryb życia.

Rewitalizacja warg sromowych większych z użyciem osocza bogatopłytkowego

Wskazaniami do wykonania tego zabiegu jest: modelowanie warg sromowych, atrofia warg, spadek satysfakcji z życia seksualnego spowodowany suchością i dyskomfortem, mała objętość warg sromowych większych, które narażają na częste występowanie infekcji. Osocze bogatopłytkowe, to preparat autologiczny, czyli taki, który nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Działa biostymulująco, co skutkuje zwiększeniem produkcji kolagenu w skórze i nawilżenia. Przed zabiegiem pobiera się krew od pacjentki, a nastąpienie umieszcza się ją w wirówce medycznej z której wyodrębnia się osocze bogatopłytkowe. Uzyskany w ten sposób preparat wstrzykuje się w wargi sromowe. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. Efektem jest odmłodzenie wyglądu okolic intymnych, poprawa nawilżenia pochwy i redukcja ewentualnych asymetrii.  Od razu po rewitalizacji można wrócić do codziennych czynności.

Plastyka przedsionka pochwy

Zabieg jest polecany szczególnie pacjentkom, które w wyniku porodu mają zaburzoną budowę i funkcjonalność pochwy oraz krocza. Plastyka przedsionka pochwy polega na wprowadzeniu 1 lub 2 nici kilka płytkich nacięć skóry krocza. Nici są umieszczane w obrębie tkanki podskórnej i mięśnia, po czym wiąże się je – zabieg uznaj się za zakończony. Całość trwa od 30 do 60 minut w znieczuleniu. Efektem jest zwężenie wejścia do pochwy oraz estetyczna poprawa krocza. Wystarczy kilka dni, aby pacjentka rozpoczęła codzienną aktywność, jednak należy wstrzymać się od seksu przez parę tygodni.